Modele anatomiczne nie jedynie do nauki anatomii, jednak także weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w specjalnych sklepach. Przecież nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których edukują się przyszli lekarze oraz poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle wielki. Niezwykle powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie dużo się nauczyć. Możemy zarówno zakupić lecz i zupełnie samą np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one wyjątkowo starannie odzwierciedlone, dzięki czemu student w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które przedstawiają proces choroby i jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także bardzo powszechnych i niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą oraz wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie wykonane i dają możliwość przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Są także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa umieścić w pewnym miejscu oraz nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak malutkie i aby odtworzyć ich elementy należny je powiększyć. Takim wzorem może być model głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Reprezentuje on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane toż np mrówka 30x powiększona. Doskonale nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy zakupić np jako model stopy konia. Występuje on w kilku wariantach i jest zrobiony jako model 3d. Jak uważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także szczególnie dużym zaangażowaniem.

Wybór jest wprost duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam odpowiadają zawsze potrafimy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane firmy, jakie są od lat na polskim rynku.